Kapela The Wet Floor na Víne pod hviezdami 2019

Vychutnávanie dobrých vín na deke bude spríjemňovať aj kapela The Wet Floor

Ďalším interprétom, ktorý vystúpi na Víno pod hviezdami je výborná bluesova kapela The Wet Floor, ktorá vychutnávanie dobrých vín na deke bude určite spríjemňovať 😊🍇🍷

Na navodenie atmosféry si pozrite jedno z videí z Pezinského Vinobrania.

The Wet Floor na Vinobraní v Pezinku

Kapela The Wet Floor spája hudbu rockových a bluesových velikánov, ktorú chcú podávať ďalej svojou interpretáciou, ale aj inšpirovaním sa nimi vo vlastnej tvorbe.

Začiatok pôsobenia terajšej kapely The Wet Floor sa datuje niekedy v októbri 2011, kedy sa začali ako inštrumentálne bluesové a blues-rockové trio.

The Wet Floor po vystúpení v KC Pezinok

V novembri toho istého roku pribrali nenahraditeľného člena Michala, ktorý priniesol svoj nenapodobiteľný spev a multi-inštrumentálny talent.

Ako nová štvorica sa začali uberať smerom, ktorým putujú až dodnes.

Názov kapely The Wet Floor experience vznikol veľmi kurióznym spôsobom, keď spoločne navštívili 08.02.2012 ateliér Babylon v Bratislave, kde vystupovala kapela Black Stone Raiders s hviezdnym obsadením. Po výbornom koncerte sa náhodou stretli na chodbe s účinkujúcim bassgitaristom Darylom Jonesom, v minulosti pôsobiacim aj s Milesom Davisom a Rolling Stones. Dali sa spoločne do reči a kecali o muzike. Spýtal sa ich na názov kapely, ale v tom čase ešte nemali názov. Odvetil, že im pomôže s vymýšlaním. Bola reč o bluesovom songu Killing Floor, keď zrazu Kelso drgol do stola a vylial ich pivá. Pivo zlatistým spôsobom stekalo zo stola na dlážku, až z toho Killing Floor vzniklo Wet Floor. Názov si spoločne odsúhlasili a dali koncovku experience, čo má poukazovať na skutočný zážitok a skúsenosť s Derylom Jonesom a mokrou podlahou.

Od Augusta 2012 popri coverovom vystupovaní vznikajú prvé vlastné texty a inštrumentálne nápady, na ktorých kapela pracuje a dávajú ich do podoby vlastnej tvorby.