Kapela The Youniverse na Víne pod hviezdami 2019

Tammy Nižňanská a Jerguš Oravec s kapelou The Youniverse

Po GENIUS LOCCI sa na Víno pod hviezdami 2019 môžete tešiť na výbornú kapelu The Youniverse 😊🍷🍾

Videoklip The Youniverse – I Blame Him

The Youniverse je projekt Tammy Nižňanskej a gitaristu Jerguša Oravca, ktorí sa spoločne niekoľko rokov venovali objavovaniu zvuku a vytváraniu identity a pesničiek pre svoju budúcu kapely. The Youniverse oficialne vznikla v roku 2015, počas pravidelných jam sessions usporiadavaných gitaristom Andrejom Šebanom v Bratislavskom klube Rustique.

Vďaka pravidelnému hraniu ako vlastnej tvorby tak aj voľnej improvizácie, sa kapela rýchlo zapísala na Bratislavskej hudobnej scéne a vystriedala mnoho členov z etablovaných Slovenských kapiel. V prvých rokoch predskakovala na koncertoch Slovenským menám ako Le Payaco či Saténové Ruky, a okúsila aj krátky performance na festivale Grape.

V následujúcom roku kapela vydala debutové EP Raise Hell, Kid, z ktorého vzniklo 7 videoklipov; mnohé z nich čerpali zo záberov ktoré dvojica natočila na svojej hudobnej púti naprieč Spojenými štátmi Americkými. Vďaka videoklipom kapelu zaznamenali aj Slovenské média a širšia verejnosť. Ku koncu roka Tammy Nižňanská vytvorila umelecký performance art pre The Youniverse s názvom A Day In The Life Of A Band, počas ktorého sa kapela na 7 dní zamkla do galérie Atelier XIII v Bratislave, a pred zrakom verejnosti žila svoj kapelný “skúšobňový” život. Diváci mohli nazrieť na to, ako kapela skúša svoje pesničky, tvorí nové skladby, ako medzi sebou interagujú a ako spolu nažívajú. Projekt opäť zaujal Slovenské média a o performance prišla natočiť dokrutku aj Slovenská spravodajská televízia TA3. Koncom roka sa kapela objavila aj v STV 1, v cykle Hudba Made In Slovakia, ktorý v každom dieli predstaví dve kapely z alternatívnej hudobnej scény.

Videoklip The Youniverse – Ash

Počas roku 2017 si kapela konečne našla stálych členov a pravidelne koncertovala po Slovensku aj Čechách. Kapela vydala dva single, DARK a RIVERBANKS, spoločne s videoklipmi, z pripravovaného nového full-lenghtového albumu CMYK. Ich singel Breathe s producentom Inkwall-om bol zradený do rotácie rádia _FM. V tom istom roku zožali úspech aj v prestížnom International Songwriting Competition, kde sa prebojovali do svetového semifinále.

Členovia The Youniverse sú: Tammy Nižňanská (vocals), Jerguš Oravec (guitar), Šimon Vladár (bass) a Adam Olexík (drums).