Vinárstvo Navara

Vinárstvo Navara

Vinári na Víno pod hviezdami ⭐🍷🍇

🍷 Navara Vinárstvo – Objavte chuť umenia🍷

PRI ZRODE VINÁRSTVA NAVARA V SENECKOM VINOHRADNÍCKOM REGIÓNE STÁLA RODINNÁ TRADÍCIA.

Vinárstvo Navara logo

Začiatky nášho vinárstva sa datujú už od 60-tych rokov minulého storočia, kedy Jozef Navara st. spracovával hrozno zo svojho malého vinohradu. Spracované hrozno bolo určené len pre vlastnú spotrebu, a to v pár sto litrových demižónoch. To čo začínalo ako hobby, prerástlo v roku 2002 až do rodinného biznisu, v ktorom dnes figuruje celá rodina. Jozef Navara ml. ako hlavný technológ, syn Michal ako zástupca marketingu, dcéra Katarína, ktorá zodpovedá za adjustáž a manželka Alena ako srdce spoločnosti.

Naša produkcia dosahuje 30 tisíc fliaš ročne. Vsadili sme na kvalitu a výhradne sa špecializujeme na výrobu prívlastkových vín. Väčšina hrozna pochádza od vinohradníkov z Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.

Pri výrobe uplatňujeme riadenú fermentáciu vín – sledovanie fermentačnej teploty pri fermentácii a výrobu vín technológiou batonáže. Červené vína držíme v barikových sudoch, kde je predpoklad mikrooxidácie vín.

Umelecká adjustáž etikiet je to, podľa čoho sú naše vína dokonalo rozpoznateľné. Pri koncepcii etikiet vinárstvo vychádza z tesného prepojenia chute a umenia.