Vinárstvo Ratuzky

Vinárstvo Ratuzky z Pezinka

Vinári na Víno pod hviezdami ⭐🍷🍇

🍷Vinárstvo Ratuzky – Radničná vinotéka🍷

RODINNÉ VINÁRSTVO NADVÄZUJÚCE NA DLHOROČNÚ VINÁRSKU TRADÍCIU RODINY ZÁRUBOVCOV

Vinárstvo Ratuzky

Naše rodinné vinárstvo založené v roku 2004, nadväzuje na dlhoročnú vinohradnícko – vinársku tradíciu rodiny Zárubovcov, odkiaľ pochádza manželka Andrea.

Spoločne sme sa začali venovať vinárstvu a vinohradníctvu od roku 2000, najprv formou pomoci manželkinej mame vo vinohrade a pri výrobe sudového vína.Od roku 2002 sme začali vyrábať víno v menšom množstve pre seba a známych, v roku 2004 sme prebrali rodičovskú pivnicu, kedy sme sa začali venovať výrobe vína profesne.

Preferujeme a vyrábame hlavne odrody, ktorým miestne pôdne a klimatické podmienky najviac vyhovujú : Veltlínske zelené, Rulandské biele, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Frankovka modrá, Muller Thurgau.Hrozno spracúvame najmodernejšou technológiou vo svojej pivnici, kde víno kvasí pri regulovanej teplote a vyzrieva v nerezových cisternách, plastových nádobách a drevenych sudoch.

Vinárstvo Ratuzky

Vína z našeho vinárstva sú odrodovo typické, suché, svieže, chuťovo čisté s príjemnými kyselinami, v ktorých vyniká typický malokarpatský terroir.Vinárstvo ročne produkuje cca. 40.000 – 45.000 litrov vína.

Prvý väčší úspech dosiahla naša firma v roku 2007, keď náš Rizling rýnsky, neskorý zber, ročníku 2006 bol zaradený medzi 100 najlepších slovenských vín v Salóne vín SR v Pezinku a medzi 60 najlepších vín malokarpatskej oblasti v Sieni slávy malokarpatských vín.

Vinárstvo Ratuzky