Vinárstvo Stevino zo Svätého Jura

Predstavujeme vám ďalšie vinárstvo na Víno pod hviezdami✨✨🥂

Vinárstvo STEVINO

Sme menšie vinárstvo zo Svätého Jura, ktoré vzniklo túžbou pokračovať v rodinnej tradícii pestovania hrozna a výroby vína. 👨‍👩‍👧‍👦🥰K prácam vo vinohradoch sme boli vedení od detstva najmä starými rodičmi a rodičmi. Neskôr sme začali vyrábať vlastné víno pod svojou značkou. Pri výrobe vín nepoužívame žiadne pomocné látky. Našim cieľom je, aby vo víne vynikla typická chuť a vôňa danej odrody.

Vyrábame lokálne vína, nakoľko hrozno pochádza zo svätojurského chotára, pre ktoré je charakteristické žulové podložie. Žulu teda nájdete aj ako symbol na našich etiketách. Časť hrozna pestujeme sami v našich vinohradoch a časť kupujeme od svätojurských vinohradníkov, ktorých chceme týmto spôsobom podporiť. 🍇🍇🍇

V súčastnosti obrábame niečo cez 2 ha svätojurských vinohradov, časť z nich obrábame tradičným spôsobom – t.j. pri drevených štekoch, kde hrozno dozrieva tesne nad zemou. Víno z tohto vinohradu je pomenované podľa jeho názvu – SCHILLING a tento vinohrad patrí medzi najstaršie tradične obrábané vinohrady v Jure.