Vinárstvo Terra Parna zo Suchej nad Parnou

Vinárstvo Terra Parna zo Suchej nad Parnou

Vinári na Víno pod hviezdami⭐🍷🍇

🍷TERRA PARNA🍷

MALÉ RODINNÉ VINÁRSTVO V SUCHEJ NAD PARNOU. KVALITU A HARMÓNIU VÍN TERRA PARNA ZARUČUJE PRODUKCIA Z VLASTNÝCH VINÍC.

Vinárstvo Terra Parna zo Suchej nad Parnou

Pole za naším domom v Ružovej doline v Suchej nad Parnou bývalo prašné. My, tri sestry, sme sa nemohli špinavých okien doumývať. Až raz počas jedného nedeľného obeda s jezuitským pátrom svitlo nám na lepšie časy. Teda aspoň to tak vyzeralo, keď z jeho úst zazneli slová: „Vysaďte namiesto repky vinicu.“ Až neskôr sme zistili, že tento nevinný žart sa v otcovej hlave usadil ako vínny kameň v storočnom sude.

Vinárstvo Terra Parna zo Suchej nad Parnou

Naše vinárstvo bolo vybudované na zelenej lúke či skôr v zelenej vinici. A považujeme to za nesmiernu výhodu. Veď sme mohli všetko od základu postaviť a zariadiť na prospech vína, ktoré sa tu bude rodiť a zrieť. A že sme sa mohli s tými najlepšími poradiť, čomu sa vyhnúť, kde pridať a kde ubrať.

Chceme, aby sa naše víno dostalo k vám na stôl také čerstvé a svieže, ako ho my nafľašujeme. Platí to najmä o bielych a ružových vínach – zásluhou screw cap uzáverov* nás aj po rokoch stále tešia sviežosťou a iskrivosťou. S červeným vínom je to trochu iné, kyslík v mikro dávkach mu, naopak, svedčí. Mikro dávky kyslíka zverujeme kvalitným celokorkovým zátkam. Každému vínu však necháme dostatok času, aby na fľašu dozrelo. Pri každom víne je to individuálne – rovnako ako dospievanie u ľudí. Okrem toho, že sa do vašich pohárov dostane až v jeho najlepšej kondícii, stihne sa z neho v našich nádobách odbúrať prevažná časť vínneho kameňa. Prirodzene, bez akýchkoľvek aditív.