Vinárstvo Vinum Nobile Winery

Vinári na Víno pod hviezdami

⭐ Vinum Nobile Winery 🙂

Slovenské vína svetovej kvality

Vinum Nobile Winery predstavuje značku vysoko kvalitných slovenských bielych, červených a ružových vín charakteristických eleganciou, plným telom, nádhernou chuťou, farbou i arómou. Vína z najvyššej rady Vinum Nobile sú svojou vysokou kvalitnou spracovania vhodné na dlhodobú archiváciu.

Všetky vína majú garantovaný slovenský pôvod a už v prvých rokoch produkcie sme zaznamenali úctyhodné výsledky na regionálnych, ako aj medzinárodných vinárskych podujatiach (Vinalies Paris, Bacchus Madrid, Sakura Tokyo, AWC Vienna). Každoročne vína z produkcie Vinum Nobile získavajú miestenku v Národnom salóne ako jedno z TOP 100 vín zo Slovenska.

Od otvorenia v roku 2012 vinárstvo sa Vinum Nobile vinárstvo zameriava na výrobu kvalitného bieleho, červeného, ružového a šumivého vína z miestnych slovenských odrôd hrozna. Tradičná vinárska technológia a moderné stroje priniesli nášmu vínu jedinečnú chuť a arómu, ktorá bola medzinárodne ocenená. So spustením nového závodu v roku 2018 maximálna výrobná kapacita rástla až na 4,5 milióna fliaš ročne. Rozšírili sme plochu viníc na 80 hektárov, ale okrem toho prenajímame aj ďalšie vinice. Pestujeme odrody jemného vína vrátane Chardonnay, Pálava, Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling rýnsky, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Merlot, Alibernet.