Náš príbeh

Festival Víno pod hviezdami v sebe spája ochutnávku malokarpatských vín spolu s hudobným programom. Tento rok sa festival uskutočnil 5. a 6. augusta 2022 v Pezinku, priamo v srdci našich vinohradov. Tešiť ste sa mohli na viac ako 25 vinárstiev a hudobných interpretov ako Horkýže slíže, Medial banana & Polemic, Korben Dallas, Fallgrap, United Flavour, N.O.H.A a ďaľší. Budúci rok sa festival uskutoční 4. a 5. augusta 2O23. Ešte pred tým sa však s vami uvidíme na ochutnávke mladých vín v magický dátum 11.11.2022 v Starej tržnici v Bratislave.

Ako to celé začalo

Keď sme v roku 2017 prvý krát zorganizovali festival vo vinohradoch v Pezinku, vlastne to vôbec nemal byť festival. Malo ísť o menšie podujatie, kde návštevníci mohli ochutnať lokálne vínka a nejakú tú dobrotu k tomu. Navyše v tomto období môžeme sledovať meteorický roj Perzeidov, čiže padajúce hviezdy, tak sme to chceli spojiť. Takýchto podujatí sme tu organizovali viac, napríklad Piknik vo vinohradoch, a tak sme predpokladali podobnú účasť. Keď sa však začali vinicami hrnúť stovky ľudí, zostali sme prekvapení…

Nepočítali sme s tým. Neboli sme pripravení. Minulo sa jedlo, minulo sa víno. Ale atmosféra bola skvelá. Ľudia sedeli do noci na dekách a sledovali padanie hviezd s pohárom vína v ruke.

Dnes sa už pripravujeme viac. Záujem o podujatie stále narastá a snažíme sa preto, aby sme návštevníkom zabezpečili čo najväčší komfort. Môžu sa tešiť na množstvo vinárstiev z Malokarpatského regiónu, ako aj rôzne stánky s občerstvením. To všetko sa aj naďalej odohráva v pezinských viniciach.

Veľmi sa tešíme aj z toho, že sa festival pomaly rozrastá aj o hudobnú produkciu. A tak návštevníkom okrem dobrého vínka ponúkame aj dobrú hudbu. Tento rok to okrem iného boli Horkýže slíže, Korben Dallas, Polemic & Medial Banana, Fallgrap a po prvýkrát aj zahraniční interpreti ako United Flavour a N.O.H.A.

Tešíme sa na Vás o rok 4. a 5. augusta 2O23,

predtým však aj na Mladých vínach v Starej tržnici 11.11.2022 v Bratislave


hlavný organizátor Matej Farbula
a tím Víno pod hviezdami

Matej Farbula - organizátor Vína pod hviezdami