Náš príbeh

Festival Víno pod hviezdami v sebe spája ochutnávku malokarpatských vín spolu s hudobným programom. Tento rok sa festival uskutočnil 4. a 5. augusta 2023 v Pezinku, priamo v srdci našich vinohradov. Tešiť ste sa mohli na viac ako 30 vinárstiev a hudobných interpretov ako JANA KIRSCHNER, PARA, SHANTEL, INEKAFE, AKUSTIKA, OJV (Orchester Jeana Valjeana), MALALATA, THE YOUNIVERSE a ďaľší. Budúci rok sa festival uskutoční 2. a 3. augusta 2O24.

Ako to celé začalo

Keď sme v roku 2017 prvý krát zorganizovali festival vo vinohradoch v Pezinku, vlastne to vôbec nemal byť festival. Malo ísť o menšie podujatie, kde návštevníci mohli ochutnať lokálne vínka a nejakú tú dobrotu k tomu. Navyše v tomto období môžeme sledovať meteorický roj Perzeidov, čiže padajúce hviezdy, tak sme to chceli spojiť. Takýchto podujatí sme tu organizovali viac, napríklad Piknik vo vinohradoch, a tak sme predpokladali podobnú účasť. Keď sa však začali vinicami hrnúť stovky ľudí, zostali sme prekvapení…

Nepočítali sme s tým. Neboli sme pripravení. Minulo sa jedlo, minulo sa víno. Ale atmosféra bola skvelá. Ľudia sedeli do noci na dekách a sledovali padanie hviezd s pohárom vína v ruke.

Dnes sa už pripravujeme viac. Záujem o podujatie stále narastá a snažíme sa preto, aby sme návštevníkom zabezpečili čo najväčší komfort. Môžu sa tešiť na množstvo vinárstiev z Malokarpatského regiónu, ako aj rôzne stánky s občerstvením. To všetko sa aj naďalej odohráva v pezinských viniciach.

Veľmi sa tešíme aj z toho, že sa festival pomaly rozrastá aj o hudobnú produkciu. A tak návštevníkom okrem dobrého vínka ponúkame aj dobrú hudbu. Tento rok to okrem iného boli JANA KIRSCHNER, PARA, SHANTEL, INEKAFE, AKUSTIKA, OJV (Orchester Jeana Valjeana), MALALATA, THE YOUNIVERSE.

Tešíme sa na Vás o rok 2. a 3. augusta 2O24,


hlavný organizátor Matej Farbula
a tím Víno pod hviezdami

Matej Farbula - organizátor Vína pod hviezdami