Víno pod hviezdami Pezinok

O festivale

Festival Víno pod hviezdami v sebe spája ochutnávku malokarpatských vín spolu s hudobným programom. Tento rok sa festival uskutoční 5. a 6. augusta 2022 v Pezinku, priamo v srdci našich vinohradov. Tešiť sa môžete na viac ako 25 vinárstiev a hudobných interpretov ako Horkýže slíže, Medial banana & Polemic, Korben Dallas, Fallgrap, United Flavour, N.O.H.A a ďaľší.

Ako to celé začalo

Keď sme v roku 2017 prvý krát zorganizovali festival vo vinohradoch v Pezinku, vlastne to vôbec nemal byť festival. Malo ísť o menšie podujatie, kde návštevníci mohli ochutnať lokálne vínka a nejakú tú dobrotu k tomu. Navyše v tomto období môžeme sledovať meteorický roj Perzeidov, čiže padajúce hviezdy, tak sme to chceli spojiť. Takýchto podujatí sme tu organizovali viac, napríklad Piknik vo vinohradoch, a tak sme predpokladali podobnú účasť. Keď sa však začali vinicami hrnúť stovky ľudí, zostali sme prekvapení…

Nepočítali sme s tým. Neboli sme pripravení. Minulo sa jedlo, minulo sa víno. Ale atmosféra bola skvelá. Ľudia sedeli do noci na dekách a sledovali padanie hviezd s pohárom vína v ruke.

Dnes sa už pripravujeme viac. Záujem o podujatie stále narastá a snažíme sa preto, aby sme návštevníkom zabezpečili čo najväčší komfort. Môžu sa tešiť na množstvo vinárstiev z Malokarpatského regiónu, ako aj rôzne stánky s občerstvením. To všetko sa aj naďalej odohráva v pezinských viniciach.

Veľmi sa tešíme aj z toho, že sa festival pomaly rozrastá aj o hudobnú produkciu. A tak návštevníkom okrem dobrého vínka ponúkame aj dobrú hudbu. Tento rok to okrem iného bude Horkýže slíže, Korben Dallas, Polemic & Medial Banana, Fallgrap a po prvýkrát aj zahraniční interpreti ako United Flavour a N.O.H.A.

Tešíme sa na Vás už 5. a 6. augusta 2O22

hlavný organizátor Matej Farbula
a tím Víno pod hviezdami

Matej Farbula - organizátor Vína pod hviezdami